مشاوره و اجرای مقاوم سازی انواع سازه های بتنی با استفاده از FRP ، ژاکت بتنی و ژاکت فلزی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

مشاوره و اجرای مقاوم سازی انواع سازه های بتنی با استفاده از FRP
، ژاکت بتنی و ژاکت فلزی

مجموعه مهندسی و اجرایی دهر آروین ناب ، آمادگی دارد تا خدمات مهندسی و مشاوره ای خود را در زمینه مقاوم سازی سازه های بتنی صنعتی و مسکونی با استفاده از روشهای مختلف مانند استفاده از الیاف FRP و ... به کارفرمایان، مشاوران و پیمانکاران محترم  ارائه نماید. 

هر سازه تازه ساخت و یا قدیمی می تواند بنا به دلایلی چون اشتباهات طراحی ، مشکلات و معایب ساخت ، تغییر کاربری ، اتمام زمان بهره برداری ، تغییرات مشخصات سازه ای و ... نیازمند عملیات مقاوم سازی باشد. امروزه روشهای مختلفی برای مقاوم سازی سازه های بتنی موجود می باشد که می توان طی یک فرآیند موثر و منطقی از آنها استفاده و بهره گرفت. از این رو شرکت دهر آروین ناب آمادگی دارد تا در سه بخش کارشناسی، طراحی و اجرا مقاوم سازی سازه های بتنی با استفاده از الیاف FRP به کارفرمایان، مشاوران و پیمانکاران محترم  ارائه نماید.

 

هر سازه بتني در طول مراحل ساخت و بهره برداري مي تواند به علل مختلف مانند خوردگي آرماتورها، نفوذ آب، حمله سولفات و كلر ها، كربناتاسيون، قليايي بتن، اشتباهات طراحي و بارگذاري، حوادث، ترك هاي ناشي ازجمع شدگي و عدم كيورينگ و نگهداري مناسب، عدم اجراي نامناسب بتن، عدم كيفيت لازم طرح اختلاط، عدم فراهم بودن شرايط مناسب بتن ريزي  و ... دچار نقص كيفي در بتن گردد كه باعث تحليل عضو بتني كاهش شديد دوام و مقاومت بتن و حتي از بين ر فتن دائمي عضو مي گردد. از سوي ديگر بديهيست كه هر گونه ترميم و تعمير اصولي و كارآمد بتن نيازمند تشخيص كارشناسي عوامل ايجاد كننده نقص و تشريح نيازهاي مورد نظر از ترميم مي باشد كه اين امر به نوبه خود نيازمند احاطه كامل كارشناسان به مصالح متنوع ترميمي چه از نظر ساختار و چه از منظر كاربرد و اجرا مي باشد. چراكه عدم رعايت اصول و مراحل ترميم بتن مي تواند باعث تشديد آسيب ها، تحميل هزينه هاي مضاعف و كاهش بيش از پيش كيفيت عضو و كاربري آن مي شود. از اين رو پر واضح است كه يك عمليات ترميم اصولي، با كيفيت و با دوام، در تعامل با  مجموعه اي از دانش هاي فني وتجربه اجرايي مورد نياز انجام پذير است. بدين جهت شرکت دهر آروین ناب با در اختيار داشتن كادر تخصصي كارشناسي و اجرايي با تجربه، نسبت به ارائه اين خدمات تخصصي به پروژه هاي مختلف در سطح كشور اقدام نموده است .

 

اصلاح مناطق تخریب شده و یا فضاهای پوک و سست با استفاده از مصالح معمولی و یا چسب بتن از اشتباهاتی است که معمولا نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت. ترمیم بتن فقط توسط مصالح تخصصی و تیمهای با تجربه امکان پذیر خواهد بود .
شرکت دهر آروین ناب ، راه حل های با دوامی برای حفاظت و ترمیم سطوح بتنی، ترمیم انواع ترکها، سطوح متخلخل، لانه زنبوری، شن زدگی، درزهای پله ای، نواحی ورودی لوله ها حفره های حاصل از Core 
گیری، ترمیم و پر نمودن حفره بولتها، ترمیم اسلبهای تخریب شده و معیوب و ... ارایه می نماید. 

 پروسه کامل ترمیم، شامل بررسی و تشخیص علت عیوب، آماده سازی سطح، تخریب و حذف نقاط پوک و سست، اجرای لایه های محافظت و ممانعت از خوردگی آرماتورها، اجرای پرایمر های واسط چسبندگی و نهایتاً پر کردن نواحی معیوب با ملات های ترمیمی مناسب بسته به عمق تخریب خواهد بود.

خدمات اجرائی مقاوم سازی

 

مقاوم سازی با FRP

تهیه، نصب و اجرای مصالح کامپوزیت FRP در صنایع مختلف

اجرای سیستمهای پیش تنیده و پس تنیده FRP (FRP post tensioning systems)

تعمیر لوله های خورده شده نفت و گاز با پوشش کامپوزیتی FRP

مقاوم سازی با FRP جهت افزایش طبقات

Anchoring انکرینگ آرماتور

ترمیم ترکهای بتن با روش تزریق اپوکسی و تزریق پلی اورتان

ترمیم و بهسازی سازه های دریائی با مصالح کامپوزیتی FRP

حفاظت کاتدیک سازه‌های در مستعد خوردگی

ترمیم و مقاوم سازی پلها

ترمیم و بهسازی تونلها

مقاوم سازی سازه های بنائی و بناهای تاریخی

ترمیم ترک بتن و بتونهای کرمو، یخ زده و ...

تعمیر بتنهای معیوب با بتنهای ویژه

ترمیم، بهسازی و مقاوم سازی پیشرفته سازه ها

 

الیاف FRP:

 

الیاف كامپوزيت (FRP Sheets) FRP، ورقه‌هاي با ضخامت چند ميليمتر از جنس FRP هستند. ورقه‌های FRP با چسب‌هاي مستحكم و مناسب به سطح بتن چسبانده مي‌شوند. ورقه های FRP پوشش مناسبي جهت ايزوله كردن و مقاوم سازی بتن سازه‌هاي آبي از محيط خورندة مجاور هستند. همچنين از ورقه‌هاي كامپوزيتي FRP جهت تعمير و تقويت سازه‌ هاي آسيب ديده (ناشي از زلزله و يا ناشي از خوردگي آبهاي يون‌دار) به منظور مقاوم سازی با FRP استفاده مي‌شوند. مصالح FRP بر اساس فیبرهای تشکیل دهنده به چندین دسته تقسیم می شوند که سه نوع آن کاربرد بیشتری دارند:

الیاف GFRP – پلیمرهای FRP مسلح شده با الیاف شیشه (Glass Fiber Reinforced Polymers)

الیاف CFRP – پلیمرهای FRP مسلح شده با الیاف کربن (Carbon Fiber Reinforced Polymers)

الیاف AFRP – پلیمرهای FRP مسلح شده با الیاف آرامید (Aramid Fiber Reinforced Polymers)

الیاف BFRP – پلیمرهای FRP مسلح شده با الیاف بازالت (Basalt Fiber Reinforced Polymers)

 

دلایل استفاده روز افزون از پوشش FRP:

 

افزایش تولید ، تامین و توزیع وسیع که باعث سادگی خرید و فروش FRP شده است.

بهبود خصوصیات FRP در سالهای اخیر

کاربرد وسیع مواد FRP در تقویت سازه های بتنی و فولادی (از FRP در سازه های بتنی ، فولادی ، پل و تاسیسات پتروشیمی و صنعتی استفاده می شود)

کاربرد FRP در بتن مقرون به صرفه تر از تخریب سازه بتن آرمه است

روشهای تولید اصلاح شده که منجر به تولید با خواص مقاومتی و مشخصات فنی بالاتر و کاهش هزینه تولید شده است.

بهینه کردن ترکیب فیبر اف آر پی با ماتریس چسب اف آر پی (رزین اپوکسی FRP) برای سازگاری مناسب تر با یکدیگر در سیستم های FRP

 

مزایای استفاده از ورقه FRP:

 

دوام بالا ، هزینه و قیمت مناسب برای خرید FRP

سبک وزن بودن و چگالی پایین صفحات FRP

مشخصات فنی بالا شامل مدول و مقاومت بالا

خصوصیات مناسب و مقاومت در برابر خوردگی

قابل کاربرد در برابر محیط های اسیدی و ترکیبات شیمیایی (مقاومت ضد اسیدی)

نفوذ ناپذیری مغناطیسی که مناسب برای مکانهایی که در آنجا دستگاه های حساس به میدان مغناطیسی است

مقاومت در برابر ضربه

ضخامت کم الیاف FRP

اتصال FRP و همپوشانی آسان در بتن و آهن

حمل و نقل آسان به دلیل وزن کم الیاف

خصوصیات مناسب به دلیل اجرای ساده ورق ها و الیاف

سرعت کار بیشتر و نحوه نصب آسان در بتن اف آر پی

توجیه اقتصادی برای تقویت، ترمیم و مقاومسازی پروژه های سنگین به عنوان مثال پلها

ساختمان FRP عایق مناسبی در مقابل محیط اسیدی ، شیمیایی و خورنده می باشد.

عدم توقف کاربری در زمان اجرای تقویت با FRP

عدم افزایش ابعاد مقاطع در مقاوم سازی بتن با FRP

 

 

 

 

 

ارائه دهنده خدمات مشاوره ؛ کارشناسی و مهندسی تعمیرات سازه های بتنی

تولید ، وارد و ارائه کننده انواع افزودنی ها ، محصولات کمکی و تعمیراتی بتن

جهت دریافت لیست قیمت آزمایش های مخرب و نیمه مخرب بتن و آزمایش های مصالح با ما تماس بگیرید.

 www.danab-beton.com

 

شرکت دهر آروین ناب با  اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه راه اندازی گردیده است .

شرکت دهر آروین ناب، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور  همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد.

در این راستا ، شرکت دهر آروین ناب فعالیت خود را در سه شاخه فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی  هدف دهی و پیگیری نموده و می نماید.

Ø       بخش مهندسی و اجرایی دهر آروین ناب : بر هیچ کس پوشیده نیست که افزایش کیفیت و دوام پروژه ها عمرانی و سازه های بتنی در حین ساخت و بهره برداری  مستلزم سوق به سمت ارائه خدمات تخصصی و هدفمند می باشد. این امر به خصوص در پروزه تخصصی و حساس تر مانند تعمیرات و بازسازی سازه های بتنی که بازدهی و نتیجه گیری از آن ها صفر یا صد می باشد ، رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد. از این رو مجموعه دهر آروین ناب با در اختیار گیری تجهیزات تخصصی ، تیم مهندسی و کارشناسی و نیروهای اجرایی کارآزموده و آموزش دیده خدماتی به روز و تخصصی را به دست اندرکاران و کارفرمایان پروژه های عمرانی در سطح کشور و منطقه ارائه نماید.

 سرفصل های خدمات مهندسی و کارشناسی بتن قابل ارائه توسط مجموعه :

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای ترمیم و بازسازی سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای مقاوم سازی انواع سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای آب بندی و محافظت سازه های بتنی ماننده تصفیه خانه ها ، سازه های صنعتی ، کولینگ تاورها ، کلاریفایرها ، ایستگاه های پمپاژ ، استخرها ، مخازن آب و فاضلاب ، سد ها ، کانالها و ...

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای انواع  تست و آزمایش های مخرب و غیرمخرب سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای انواع کف پوش های صنعتی از جمله کف پوش های پایه سیمانی ، اپوکسی و پلی یورتان

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره و کارشناسی بتن

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای کرگیری و کاشت آرماتور و بولت در سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای پوشش ضد حریق

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای پوشش های ضد اسید

 

Ø       بخش آموزش شرکت دهر آروین ناب 

این بخش در راستای اهمیت و نیاز دانش عملی و عملیاتی مهندسین و دست اندرکاران پروژه عمرانی به ویژه پروژه های بتنی راه اندازی گردیده است. شرکت دهر آروین ناب در این راستا با تعریف سرفصل و دوره های تخصصی و کاربردی بتن و نیز به کارگیری مدرسین و متخصصین سرشناس ، کارآزموده و با تجربه اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی بتن  به صورت عمومی و اختصاص نموده است.

 

Ø       بخش بازرگانی شرکت دهر آروین ناب :

امروزه با گسترش روزافزودن استفاده از انواع افزودنی و محصولات کمکی و جانبی بتن در پروزه های عمرانی شرکت های مختلفی در قالب ارائه کنندگان محصولات مذکور شکل گرفته و به خدمات در سطح کشور اقدام می نمایند. اما آنچه همواره در این زمینه به عنوان مشکلی بزرگ قابل تامل بوده است ارائه خدمات به صورت عام و فارغ از تخصص لازم  و خدمات پس از فروش بوده است. که این موضوع باعث تحمیل هزینه های گزاف و تاثیرات منفی در پروژه ها گردیده است. از این رو این مجموعه سعی نموده تا با ارائه خدمات توامان کارشناسی در کنار خدمات بازرگانی نسبت به حل این نقیصه اقدام نماید.

محصولات قابل ارائه توسط شرکت دهر آروین ناب به شرح ذیل می باشد :

ü        افزودنی های  بتن  شرکت دهر آروین ناب: انواع افزودنی های بتن ، فوق روان کننده های نفتالینی و پلی کربوکسیلاتی بتن ، روان کننده های بتن ، زودگیر کننده های بتن ، دیرگیر کننده های بتن ، ضد یخ بتن ،منبسط کننده های بتن ، افزودنی های آب بندی کننده بتن ، هوازا یا حباب زا های بتن ، روان کننده های پمپاژ بتن، ژل میکروسیلیس .

ü        انواع ملات ها و گروت های شرکت دهر آروین ناب : انواع گروت های پایه سیمانی ، گروت G2 ، گروت اپوکسی ، گروت سه جزئی و دو جزئی ، گروت G3

ü        انواع ملات های ترمیم کننده بتن شرکت  کلینیک بتن ایران : انواع ملات های ترمیم کننده بتن بدون انقباض ، ملات های ترمیم کننده بتن ریز دانه و درشت دانه، رزین تزریق اپوکسی ویژه ترمیم بتن

ü        انواع پوشش های محافتظی و مواد آب بندی و واترپروف شرکت  کلینیک بتن ایران :  انواع مواد آب بند پلیمری ، آنی گیر بتن ، نفوذگر بتن ، پوشش آب بند نانو ، پوشش محافظتی و آب بند اپوکسی بتن ، انواع رزین تزریقی پلی یورتان تک جزئی و دو جزئی، پرایمر قیری.

ü        انواع چسب های بتن و آرماتور شرکت دهر آروین ناب: چسب بتن آب بند ، چسب اپوکسی بتن ، چسب اتصال بتن قدیم به جدید، چسب بتن ترمیم بتن ، چسب کاشت آرماتور ، میلگرد و بولت اپوکسی ، چسب کاشت آرماتور و میلگرد دو جزئی و سه جزئی .

ü        انواع درزبند و ماستیک های شرکت دهر آروین ناب : انواع ماستیک های پایه قیری سرد اجرا و گرم اجرا ، ماستیک پلی یورتان ، ماستیک مقاوم در برابر مواد نفتی.

ü        انواع واتراستاپ های بتن شرکت دهر آروین ناب: انواع واتراستاپ های تخت و حفره دار ، واتراستاپ های PVC و واتراستاپ های منبسط شونده بنتونیتی ، واتراستاپ های دیواری و کف خواب .واتراستاپ بتن با عرض های مختلف و ضخامت های مختلف .

ü        انواع کف پوش های اپوکسی و پلی یورتان شرکت دهر آروین ناب: انواع کف پوش های آنتی استاتیک اپوکسی ، کف پوش اپوکسی ، کف پوش پلی یورتان ، پرایمر ، ماستیک اپوکسی

ü        انواع رنگ های نمای شرکت دهر آروین ناب: انواع رنگ های ساختمانی و بتن بر پایه اکرلیک و پلی یورتان 

ü        انواع کیورینگ و مواد عمل آوری شرکت دهر آروین ناب : انواع مواد عمل آوری و کیورینگ بتن

درباره ما

شرکت دهرآروین ناب (داناب بتن) دارنده پروانه پایه یک خدمات فنی و آزمایشگاهی از وزارت راه و شهرسازی و گواهینامه ایزو 9001 با توان نیروها و متخصصان بومی در سال 1395 تاسیس شده است که هم اکنون عضو انجمن بتن ایران(ICI) و انجمن خوردگی ایران می باشد.

اهم خدمات:

:: انجام آزمایشات تخصصی در مجهزترین آزمایشگاه بتن کشور

:: ارائه خدمات متنوع مهندسی با در اختیار داشتن تجهیزات، دانش فنی و تجربه اجرایی، با محوریت بتن و جوش

:: مشاوره و انجام کلیه خدمات آزمایشگاهی مرتبط با سازه های بتنی، خوردگی و حفاظت کاتدی،ترمیم ترک، تقویت و مقاوم سازی

:: مشاوره و اجرای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه بتن

:: ارائه طرح اختلاط بتن های خاص، مقاومت بالا و مشاوره در خصوص افزودنی های بتن

:: تولیدکننده و تامین کننده انواع افزودنی های بتن و محصولات شیمیایی ساختمان

تماس با ما

خراسان جنوبی، بیرجند، خیابان توحید، توحید 24، نبش فتح 23، پلاک2
تلفن: 32420064-056
فکس: 32420064-056
کانال رسمی تلگرام:
D.A.NabBeton@
صفحه رسمی اینستاگرام:

danab_beton@

(داناب بتن)

ساعت کاری

  • 24ساعته پاسخگوی شما هستیم
  • شنبه تا پنجشنبه_ 7:30 تا 14:30
  • بجز جمعه ها و تعطیلی های رسمی

موقعیت شرکت